Czyszczenie BIK w 3 prostych krokach

Czyszczenie BIK w 3 prostych krokach Czyszczenie BIK to nic innego jak złożeniu w banku lub SKOK-u, odpowiedniego wniosku o restrukturyzację kredytu lub o usunięcie negatywnych danych z BIK. Nie chodzi o usuwanie wpisów pozytywnych dotyczących terminowo spłacanych kredytów, a jedynie o te które mogą utrudnić otrzymanie owe kredytu właśnie. Jeśli planujecie w najbliższym czasie ubiegać się o kredyt, odpowiednio wcześniej należy przeanalizować swoją historię w BIK. Daje to nam czas na ewentualną „naprawę” poprzez usuniecie informacji, które mogłyby być podstawą do odrzucenia wniosku przez bank. Zła historia kredytowa nie zawsze przekreśla szanse na zaciągnięcie kredytu. Może natomiast wydłużyć czas rozpatrywania wniosku przez bank.

Krok 1. Raport z Biura Informacji Kredytowej

Pierwszym krokiem jest ustalenie, gdzie znajduje się negatywny wpis i zdobycie specjalnego raportu. Skorzystanie z takiej usługi raz na 6 miesięcy jest bezpłatne. Raport z BIK zazwyczaj jest bardzo obszerny, często zawiera kilkadziesiąt stron. Nie jest łatwo solidnie się z nim zapozna i zrozumieć, nie tracąc przy tym cennego czasu. Na tym etapie należy też ustalić które wpisy chcemy zaktualizować bądź usunąć.

Krok 2. Wniosek o aktualizację danych w BIK

Możliwość usunięcia danych z BIK ma tylko i wyłącznie bank. Aby tego dokonać klient musi najpierw spłacić zaległe zobowiązanie, które niszczy jego wiarygodność. Po jego spłacie sporządza się odpowiednie pismo i kompletuje potrzebne dokumenty. Następnie, wniosek trafia do BIK.

Krok 3. Czyszczenie BIK

Aktualizacja danych w BIK wraz z naniesieniem korekty może potrwać nawet 2-3 miesiące. Po tym czasie negatywne opinie, które wystawili Ci kredytodawcy, znikną. „Wyczyszczona” historia kredytowa powoduje, że można korzystać z usług finansowych, na znacznie lepszych warunkach niż przed dokonaniem „czyszczenia BIK”. Warto pamiętać, że każde zapytanie o kredyt odnotowywane jest w bazie BIK, dlatego im więcej złożymy wniosków i im więcej odpowiedzi odmownych dostaniemy, tym gorzej będzie wyglądała nasza historia i malało będzie prawdopodobieństwo, że któryś z banków w końcu nam go udzieli.

Komentarze