Oddłużenie z chwilówek – jak to zrobić?

Oddłużenie z chwilówek – jak to zrobić? Społeczeństwo dzisiaj zalewane jest ofertami szybkiej pożyczki. Niektóre osoby zachęcone łatwością z jaką dostaje się taką pożyczkę, biorą jedną za drugą, po czym szybko okazuje się, że nie są w stanie już ich spłacać. Jak poradzić sobie z długami pochodzącymi z chwilówek? Jedną z możliwości jest restrukturyzacja zobowiązań. Często dzieje się tak, że jeśli nie potrafimy spłacić pożyczki korzystamy z rozwiązania najprostszego, czyli bierzemy kolejną, żeby spłacić tą pierwszą. Nie jest to dobre rozwiązanie. Postępując w ten sposób łatwo wpaść w tzw. „pętle kredytową”. Finalnie może dojść do sytuacji, kiedy nie będziemy już w stanie spłacać żadnego kredytu i co wtedy? Jedną z możliwości jest połączenie wszystkich kredytów w jeden – jest to tak zwany kredyt konsolidacyjny. Jednak banki nie są chętne przyznawać taki kredyt. Trzeba spełnić bardzo wysokie wymagania, by otrzymać taką możliwość. Istnieją co prawda również prywatne pożyczki konsolidacyjne, jednak warunki takiego kredytu są wręcz kolosalne: odsetki są niewiarygodnie wysokie, zabezpieczeniem jest zazwyczaj nieruchomość (często w drodze przewłaszczenia na zabezpieczenia), a termin spłaty jest oznaczony w sposób nierealny. Bardzo łatwo w takiej sytuacji utracić mieszkanie, przez co polecamy unikać tego rozwiązania.

Zalegasz z ratami?
Masz problemy
finansowe?
SPRAWDŹ WIĘCEJ
Jak zatem poradzić sobie z długami? Pierwszą i najważniejszą rzeczą w tej sytuacji jest stwierdzenie: Nie zaciągaj kolejnego długu! Zastanów się co możesz zrobić, żeby zaoszczędzić pieniądze i zacząć spłacać raty. Porozmawiaj z wierzycielami. Szukaj sposobów na restrukturyzację kredytów. Możesz na przykład ubiegać się o zmniejszenie raty pożyczki w różnych bankach. Pomyśl, czy nie lepiej zrezygnować z niektórych przyjemności, bądź dóbr materialnych, które posiadasz, na rzecz świętego spokoju? Być może pora rozważyć sprzedaż luksusowego samochodu, można przerzucić się na tańszy, a przy okazji spłacić część zobowiązania. Inną możliwością jest poszukanie profesjonalnej pomocy dla zadłużonych. Takie usługi oferują firmy, posiadające sztab pracowników z biegłą znajomością prawa. Należy jednak uważać, gdyż firm oddłużeniowych na rynku jest dużo, a nie wszystkie są rzetelne. Jednak jeżeli uda Ci się znaleźć dobrą firmę, jej pracownik pomoże Ci wyjść na prostą.

Jak działa firma oddłużeniowa?

Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z usług firmy oddłużeniowej, razem z jej pracownikiem będziesz musiał ustalić stan zadłużenia oraz zagrożenia jakie mogą z tego wynikać. Następnie pracownik wspólnie z tobą opracuje najbardziej optymalny scenariusz wyjścia z długu. Kolejnym etapem jest już realizacja owego planu. Niektórzy, mając mało środków finansowych z powodu pożyczek, uważają że nie ma sensu zatrudnianie firmy, której też trzeba zapłacić. Jednak okazuje się, że kwota jaką należy zapłacić takiej firmie jest stosunkowo niewielka, w porównaniu do zaistniałego długu. Pracownicy firmy, dzięki znajomości prawa wiedzą jak obniżyć ratę kredytu, tak by była możliwa do spłacania przez klienta. Dlatego jeżeli znalazłeś się w pętli kredytowej i nie potrafisz znaleźć wyjścia – zastanów się, czy nie oddać sprawy w ręce specjalistów.

Komentarze