Bank nie chce ze mną negocjować! Co robić?

Bank nie chce ze mną negocjować! Co robić? Z wielu przyczyn może zdarzyć się, że nasz budżet zmniejszy się wraz z nadchodzącym okresem rozliczeniowym. Czy wtedy wystarczy nam na spłatę kredytu? Co zrobić, aby nie mieć zaległości w spłacie, a tym samym nie otrzymać negatywnych wpisów do rejestru Biura Informacji Kredytowej?

Negocjacje z wierzycielem

Do głowy przychodzi od razu jedno rozwiązanie, czyli negocjacje z wierzycielem, aby ten dostosował wysokość raty do naszych możliwości finansowych. Próby restrukturyzacji długu możemy podjąć się sami. Co w przypadku, gdy bank nie zgodzi się na restrukturyzację? Warto wtedy przeanalizować wszystkie działania, które podejmowaliśmy do tej pory oraz zastanowić się, gdzie popełniliśmy błędy, np. podaliśmy za mało argumentów ukazujących złą sytuację materialną. Warto pamiętać o tym, że informacje wprowadzające w błąd wierzycieli, co do naszej sytuacji finansowej, na podstawie których miałaby być podjęta decyzja o restrukturyzacji, może skutkować odpowiedzialnością karną. Co zrobić w tej sytuacji? Czy istnieją inne sposoby na dokonanie restrukturyzacji zadłużenia? Tak! W takich sytuacjach najlepiej działać szybko, nie zniechęcać się i przekazać sprawę specjalistom z zakresu oddłużeń oraz mediacji. Wierzyciele inaczej podchodzą do sprawy, gdy mają do czynienia z profesjonalistami.

Od czego zaczyna się skuteczna restrukturyzacja?

Od momentu, w którym przekażesz swoją sprawę firmie oddłużeniowej – trafia ona w ręce specjalistów, którzy podejmują się jej analizy. Następnie po dokonaniu niezbędnych formalności zaczynają negocjację lepszych warunków spłaty. To pełnomocnik zajmuje się sporządzaniem wymaganych pism, prowadzeniem rozmów z wierzycielami oraz ochroną prawną przed ich przedstawicielami (np. firmami windykacyjnymi). Dzięki temu, przez cały okres zajmowania się sprawą masz pewność, że nie popełnisz błędu, który mógłby doprowadzić do przekreślenia szansy na uzyskanie ugody. Mediacja nie ogranicza się jedynie do negocjacji nad obniżeniem miesięcznej raty. Mediator w Twoim imieniu może również wnioskować o:
  • przywrócenie umowy kredytowej, czyli jej odnowienie,
  • umorzenie naliczonych odsetek za zwłokę,
  • karencję w spłacie zadłużenia.
Szukasz skutecznego negocjatora, który zajmie się wszystkimi formalnościami za Ciebie? Napisz lub zadzwoń do nas, a zajmiemy się Twoją sprawą.

K.P.

Komentarze