Blog

Po jakim czasie przedawnią się moje długi?

Po jakim czasie przedawnią się moje długi?

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje nowe przepisy, które sprawią, że długi szybciej będą przedawniać się niż dotychczas. Czy projekt Ministerstwa okaże się dobrym rozwiązaniem?

Nowelizacja aktualnie jest na etapie projektowania, lecz według Ministerstwa Finansów ma charakter fundamentalny dla gospodarki, rozstrzygania spraw cywilnych przez sądy jak i dla zwykłych Polaków. Dotychczas bardzo często zdarzało się, że osoby, którym długi przedawniły się były skupowane przez firmy windykacyjne (część z tych firm formalnie ma swoje siedziby w krajach, które powszechnie uznawane są za raje podatkowe). Wierzytelności te często obrastają odsetkami, opłatami manipulacyjnymi oraz kosztami komorniczymi, a to powoduje, że ludzie wpadają w spiralę zadłużenia, co też podkreślał jeden z parlamentarzystów podczas konferencji.

Czy wierzyciel może złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości dłużnika?

Czy wierzyciel może złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości dłużnika?

Według Prawa upadłościowego może, nawet w przypadku osób, które zaprzestały prowadzenia działalności gospodarczej – jednakże tylko wtedy, jeśli od dnia wykreślenia z właściwego rejestru nie minął rok. W jakiej sytuacji wierzyciel może złożyć taki wniosek? Czy przedsiębiorca ma możliwość ochrony swojego biznesu przed niechcianą upadłością?

Prowadziłem działalność gospodarczą. Czy mogę ogłosić Upadłość Konsumencką?

Prowadziłem działalność gospodarczą. Czy mogę ogłosić Upadłość Konsumencką?

Wielu przedsiębiorców zmaga się z ogromnymi zobowiązaniami finansowymi, które zaciągnęli na rozwój swojego biznesu. Często bywa tak, że nie przynosi on oczekiwanych zysków i ciężko jest spłacić długi. Jedynie zamknięcie nierentownej działalności pozwoli zmniejszyć powiększanie się dziury budżetowej. Co zrobić, by uwolnić się od powstałych długów? Czy były przedsiębiorca może ogłosić upadłość konsumencką?

Czy Upadłość Konsumencka usunie wszystkie długi?

Czy Upadłość Konsumencka usunie wszystkie długi?

Wiele kredytów i pożyczek nie pozwala nam zasnąć, zastanawiamy się każdego dnia jak rozwiązać zaistniały problem niespłacalnych długów. Do głowy przychodzi jedynie Upadłość Konsumencka. Rzeczywiście jest to idealne rozwiązanie dla osób, które straciły płynność finansową. Jednakże jakie warunki trzeba spełniać by móc ją ogłosić? Czy upadłość faktycznie usunie wszystkie długi?

Upadłość Konsumencka, czyli jak rozpocząć życie z czystą kartą – darmowy ebook!

Upadłość Konsumencka, czyli jak rozpocząć życie z czystą kartą – darmowy ebook!

Każdy z nas, kto zaciąga kredyt czy pożyczkę, jest przekonany, że dane zobowiązanie zostanie przez nas spłacone zgodnie z harmonogramem spłat. Czasami jednak możemy znaleźć się w trudnej sytuacji nie z naszej winy i wskutek np. choroby, utraty pracy czy wypadku, nasze możliwości zarobkowe są ograniczone, a sytuacja finansowa na tyle dramatyczna, że nie widzimy możliwości wyjścia z niej (…).

Co się stanie po ogłoszeniu upadłości?

Co się stanie po ogłoszeniu upadłości?

Jest to często zadawane pytanie, zaraz po „Czy będę mieć gdzie mieszkać?”. W dzisiejszym artykule wszystko sprowadza się do syndyka oraz do tego, jak duży ma wpływ na to, co wydarzy się po ogłoszeniu Upadłości Konsumenckiej. Zatem jakie ma uprawnienia? Czy syndyk przejmie zarząd nad całym naszym majątkiem?

Jak wygląda przyszłość chwilówek i jak je spłacić?

Jak wygląda przyszłość chwilówek i jak je spłacić?

„Chwilówka”, czyli pożyczka pozabankowa – potrafi przysporzyć wielu problemów, zwłaszcza jeśli nie jest spłacana w terminie. Nie cieszy się dobrą sławą, dlatego też stała się głównym celem rządu, który konsekwentnie z nią walczy.

Co zrobić jeśli ilość tego typu zobowiązań przekracza nasze możliwości finansowe? Jak je opanować i co ważniejsze – spłacić?

Jak spłacić prywatne długi?

Jak spłacić prywatne długi?

„Mam długi u znajomych i straszą mnie sądem. Jak mam im powiedzieć, że zarabiam za mało żeby oddać tyle, ile żądają?” – jest to często spotykany problem. Ludzie zadłużają się u znajomych, najczęściej z powodu odmowy banku na udzielenie kredytu. Koniec przyjaźni i wielki problem pojawia się w momencie, gdy nie oddają pieniędzy. Czy prywatne zobowiązania jest łatwiej spłacić niż bankowe?

Jak pozbyć się złej historii w BIK?

Jak pozbyć się złej historii w BIK?

Zacznijmy od tego, że dane do Biura Informacji Kredytowej przesyłane są za każdym razem, kiedy staramy się o jakikolwiek produkt kredytowy. Każda decyzja banku jest odnotowywana w rejestrze, nawet jeśli nie otrzymamy kredytu. Niestety, kolejne odmowy udzielenia go obniżają naszą ocenę punktową.