Blog

Zapraszamy na dzień otwarty!

Zapraszamy na dzień otwarty!

W czwartek, 3 sierpnia br. odbędzie się dzień otwarty w siedzibie Kancelarii. Podczas dnia otwartego można będzie skorzystać z darmowych konsultacji oraz bezpłatnej analizy umów dotyczących tzw. „kredytów frankowych”.  Każdy, kto nas odwiedzi, będzie mógł porozmawiać ze specjalistami z Kancelarii Prawnej eMediator Legal oraz przekazać swoje umowy kredytowe do bezpłatnej analizy.

Alert Frankowy: Cena franka cały czas spada!

Alert Frankowy: Cena franka cały czas spada!

Po raz kolejny mamy dobre wieści dla frankowiczów! Jak głoszą wszystkie media, mamy aktualnie globalny trend osłabienia franka szwajcarskiego – jego cena jeszcze nigdy nie była tak niska (3,80 zł). Waluta ta obecnie jest najtańsza od dwóch lat! Przypominamy, że po 15 stycznia 2015 roku kurs franka skoczył do ponad 5 złotych.

Co czytacie najchętniej? – podsumowanie bloga

Co czytacie najchętniej? – podsumowanie bloga

W dzisiejszym artykule robimy duże podsumowanie! Często do nas zaglądacie, z czego bardzo się cieszymy. Dziś zatem przedstawiamy Wam to, co najchętniej czytacie na naszym blogu. Zawsze staramy się aby treści zawarte na naszej stronie odpowiadały Waszym wymaganiom. Przy okazji mamy także małe zadanie dla Was, ale o tym w dalszej części artykułu.

Pomoc w spłacie kredytu! – Część 2

Pomoc w spłacie kredytu! – Część 2

Już 22 lipca wejdzie w życie nowa ustawa o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Według nowych przepisów zasady udzielania kredytów przez banki mają być bardziej przejrzyste i zrozumiałe dla konsumentów. Czy kredytobiorcy otrzymają jakiekolwiek wsparcie, gdy nie będą mieli możliwości skorzystania z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców?

Pomoc w spłacie kredytu! – Część 1

Pomoc w spłacie kredytu! – Część 1

W 2015 roku pojawiła się ustawa, która gwarantuje pomoc tym, którzy popadli w problemy finansowe i nie potrafią spłacać swoich kredytów. Świetne! Według oficjalnych informacji w Funduszu Wsparcia Kredytobiorców nadal znajduje się ponad 600 mln złotych. Dlaczego nie trafiają do tych, którzy potrzebują pomocy w spłacie kredytu? Czy społeczeństwo jest dostatecznie poinformowane o tym fakcie?

Nasz frankowy sukces! Klient odzyska należne pieniądze!

Nasz frankowy sukces! Klient odzyska należne pieniądze!

Poprzedni tydzień nie był przychylny dla posiadaczów kredytów „frankowych”. Bank wygrał z frankowiczem – sąd uznał, że apelacja banku jest zasadna, zaś wyrok (na korzyść banku) jest prawomocny… Jednakże tym razem mamy bardzo dobrą informację oraz dowód na to, że warto składać reklamacje do banków! Nawet należy. Może to przynieść skuteczne i oczekiwane rezultaty!

Czy mogę uzyskać odszkodowanie od linii lotniczych?

Czy mogę uzyskać odszkodowanie od linii lotniczych?

Planujemy ważny wyjazd służbowy lub wymarzone wakacje. Co zrobić w sytuacji, gdy nasze plany zostaną pokrzyżowane, np. przez opóźnienie lotu, jego odwołanie bądź – co gorsza – odmowę przyjęcia na pokład samolotu? Czy istnieją przepisy, które wyraźnie określają prawa pasażerów linii lotniczych? Kiedy możemy starać się o odszkodowanie?

Alert Frankowy: Czy sąd pogrzebał nadzieje frankowiczów?

Alert Frankowy: Czy sąd pogrzebał nadzieje frankowiczów?

Wydarzyło się to, czego wielu obawiało się od dawna – bank wygrał z frankowiczem. Sąd Okręgowy w Warszawie stwierdził, że apelacja mBanku od pierwszego wyroku (korzystnego dla poszkodowanego) jest zasadna. Zatem kredyt pozostanie bez jakichkolwiek zmian, pomimo tego, że sąd przyznał rację, że niektóre z zawartych zapisów w umowie się nieuczciwe. Co gorsza, wyrok jest prawomocny.

Alert Frankowy: Darmowe wsparcie i pozew grupowy

Alert Frankowy: Darmowe wsparcie i pozew grupowy

12 czerwca w Warszawie odbyły się dwa spotkania informacyjne w sprawie kredytów „frankowych”. Zostały one zorganizowane w ramach wspólnej akcji Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Finansowego oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Oba spotkania otworzył rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. W zeszłym tygodniu wpłynął także pozew grupowy przeciwko Bankowi Zachodniemu WBK S.A. w sprawie umów kredytów frankowych.