Blog

Na czym polega czyszczenie BIG?

Na czym polega czyszczenie BIG?

Temat usuwania negatywnych wpisów z rejestru Biur Informacji Gospodarczej rzadko jest poruszany. Czy tak, jak w przypadku rejestru Biura Informacji Kredytowej istnieją szanse aby wyczyścić rejestry BIG, a tym samym poprawić swoją zdolność kredytową?

Alert Frankowy: UOKiK opublikował 37 istotnych poglądów!

Alert Frankowy: UOKiK opublikował 37 istotnych poglądów!

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów od 25 sierpnia 2016 roku stale publikuje istotne poglądy w sprawie frankowiczów. Możliwość ich wyrażania daje nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów z 17 kwietnia 2016 roku.

Dotyczą one sporów między konsumentami a bankami o postanowienia umów kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego. Do tej pory uzbierało się ich aż 37!

Drobny gest. Duże wsparcie.

Drobny gest. Duże wsparcie.

Lubimy obdarowywać bliskich prezentami, doceniamy ich w ten sposób i pokazujemy, jak bardzo są dla nas ważni. Dlatego też postanowiliśmy wprowadzić do naszego sklepu karty podarunkowe, które mogą zostać wykorzystane do zakupu każdej usługi, książek a nawet szkoleń.

Meritum „czyszczenia” rejestru BIK

Meritum „czyszczenia” rejestru BIK

„Jak wyczyścić BIK?” – to pytanie padło niezliczoną ilość razy w sieci. Często również do nas piszecie w tej sprawie. Dziś postanowiliśmy opowiedzieć o kliku istotnych elementach, które wpływają na to, czy „wyczyszczenie” negatywnych wpisów jest rzeczywiście możliwe…

Alert Frankowy: Kurs mocno przewartościowany

Alert Frankowy: Kurs mocno przewartościowany

Kredyty „frankowe” są zmorą wszystkich frankowiczów, a to za sprawą banków, które udzielając kredytów walutowych przewidywały, że ich wypłata lub spłata odbywać się będzie na podstawie ustalonego kursu walut. Jednakże kursy te wynikały niestety z wewnętrznych kursów, które obowiązywały w danym banku. Rząd obmyślał wiele projektów, które miały pomóc frankowiczom – niestety wszystkie wylądowały w koszu.