Zdaniem Specjalisty: Oddłużanie na własną rękę

Zdaniem Specjalisty: Oddłużanie na własną rękę Czy jest to w ogóle możliwe? Co jest najważniejsze przy oddłużaniu? W dzisiejszym artykule nasza specjalistka ds. restrukturyzacji – Gabriela Sienkiewicz – doradzi Wam w kilku krokach jak skutecznie oddłużyć się samemu. Jak to mówią – najprostsze metody są najskuteczniejsze. Przekonajcie się o tym sami czytając ten artykuł!

Porządki czas zacząć!

To najważniejszy element podczas wychodzenia z długów. Wszystkie dokumenty dotyczące zadłużenia posegreguj – tak, by wszystko stało się przejrzyste. Policz ile wynosi całe zadłużenie, posprawdzaj terminy spłaty oraz wysokości zobowiązań. To Ci pozwoli ustalić, które płatności powinny znaleźć się na pierwszym, priorytetowym miejscu.

Wielkie podliczanie

Koniecznie policz swoje comiesięczne wydatki, a przede wszystkim dochód. Przy liczeniu uwzględnij wszelkie koszty utrzymania, takie jak rachunki za media, wyżywienie, lekarstwa oraz wydatki na paliwo bądź dojazdy komunikacją miejską.

Raz, dwa, trzy – szukasz Ty!

Poszukaj oszczędności, które miałeś odłożone na „czarną godzinę”. Przeznacz je na spłatę priorytetowego zadłużenia. Warto zastanowić się przy okazji nad zbędnymi, dodatkowymi kosztami. Jest to jeden z pierwszych i bardzo istotnych kroków do oszczędzania. Zastanów się także, czy dojazd samochodem do pracy jest dobrym rozwiązaniem… może lepiej jednak przesiąść się do komunikacji miejskiej albo dojeżdżać ze znajomymi z pracy? Zdecydowanie i definitywnie zrezygnuj z płatności kartą! Wirtualny pieniądz szybciej ulatnia się z konta niż fizyczne banknoty z portfela – chociaż to zależy od osobistych preferencji. Zazwyczaj większości osób pieniądze szybciej znikają z konta, gdy płacą kartą właśnie. Zmniejsz pakiety abonamentowe za internet, telefon czy telewizję, a za każdym razem idąc na zakupy rób listę najpotrzebniejszych rzeczy – zobaczysz jak szybko spadnie tempo Twoich comiesięcznych wydatków!
Świadomość swojej sytuacji finansowej jest bardzo ważna, na początku Twojej drogi do oddłużenia. Musisz wiedzieć gdzie i na co wydajesz pieniądze. – jak mówi nasza specjalistka ds. restrukturyzacji – Gabriela Sienkiewicz.
[signinlocker]

Kupony, rabaty, wyprzedaże i promocje

Korzystaj z okazji! Nie przepłacaj za produkty codziennego użytku, skoro w gazetkach promocyjnych możesz znaleźć kupony i zniżki na dane produkty. Możliwości na tanie zakupy jest naprawdę wiele, lecz my tutaj nie będziemy się o tym rozpisywać – tu już odsyłamy na blogi zakupoholików, którzy piszą o wszystkich możliwych promocjach. Istotne, żeby wyeliminować zupełnie zbędne wydatki. W końcu chcąc spłacić wszystkie zobowiązania finansowe, trzeba oszczędzać – warunek konieczny.

Wolne środki i ich zastosowanie

Zalegasz z ratami?
Masz problemy
finansowe?
SPRAWDŹ WIĘCEJ
Jest to najważniejszy akapit w tym artykule. Posiadając już jakąś kwotę wolnych środków – przeznacz je na spłatę długu. Zastanów się jak rozgospodarować pieniądze oraz jak pozyskać kolejne. W żadnym wypadku nie zadłużaj się ponownie w jakichkolwiek instytucjach finansowych – chcesz wyjść z długów, a nie jeszcze bardziej w nich tonąć. Pomyśl nad dodatkową pracą – obojętnie jaką, w końcu nie musi być to pełen etat – tu priorytetem jest zarobienie dodatkowych pieniędzy. Przeznacz je na szybszą spłatę zaciągniętych pożyczek.

Oto kilka praktycznych rad, które warto zapamiętać i stosować:

– Nie płać przedłużeń w przypadku, gdy nie posiadasz środków na spłatę całej pożyczki, – uregulowanie odsetek za małe opóźnienie będzie bardziej opłacalne od przedłużenia, które jest bardzo drogie, – pieniądze, które masz zamiar wpłacić na przedłużenie lepiej przeznacz na dług – to pomniejszy zadłużenie przynajmniej w niewielkiej części Musisz zapamiętać i zdać sobie sprawę, że prędzej czy później będziesz musiał spłacić całą pożyczkę. Następnym razem opowiemy Wam o restrukturyzacji, zatem bądźcie czujni i śledźcie naszego bloga.

K.P. [/signinlocker]

Komentarze