Masz obowiązek zarejestrowania telefonu na kartę!

Masz obowiązek zarejestrowania telefonu na kartę! Masz telefon na kartę? Zarejestruj go i skorzystaj z niesamowitej promocji. Na start dostaniesz 600 zł na rozmowy i SMS-y, a do tego nielimitowany internet LTE przez pół roku! Jak to zrobić? Prościzna! Wystarczy, że przyjdziesz do jednego z naszych salonów… W ten oto sposób – mniej lub bardziej zbliżony – reklamują się operatorzy sieci komórkowych i zachęcają wszystkich do zarejestrowania swoich kart typu pre-paid. Wiemy, że jest to obowiązkowe, tylko co w przypadku niezarejestrowania takiej karty? Jakie będą tego konsekwencje?

Już nie będziesz anonimowy, nigdy…

Chyba, że całkowicie zrezygnujesz z telefonu komórkowego – co w dzisiejszych czasach jest dość trudne przy obecnym trybie życia – i zaczniesz korzystać z budek telefonicznych, których jest jak na lekarstwo.
Zalegasz z ratami?
Masz problemy
finansowe?
SPRAWDŹ WIĘCEJ
Nowa ustawa antyterrorystyczna z dnia 10 czerwca 2016 roku weszła w życie 25 lipca, reguluje ona m.in. zasady korzystania z kart typu pre-paid. Od tej pory każdy posiadacz telefonu na kartę jest zobowiązany do jego zarejestrowania. W przypadku, gdy tego nie dokona, zostanie pozbawiony możliwości korzystania z tego numeru. Karta zostanie zablokowana nawet wtedy, gdy będą znajdować się na niej środki. Użytkownicy kart przedpłaconych mają czas do 1 lutego 2017 roku. Po tym czasie karty niezarejestrowane zostaną wyłączone przez operatorów. Ci, którzy teraz zdecydują się na kupno karty będą musieli podać sprzedawcy swoje dane osobowe.

W przypadku abonenta będącego osobą fizyczną wymagane jest:

[signinlocker]
  • imię i nazwisko
  • numer PESEL bądź nazwa, seria i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość
Cudzoziemcy spoza krajów członkowskich albo Konfederacji Szwajcarskiej będą musieli okazać paszport lub kartę pobytu. Rejestracja numeru dotyczy również osób niepełnoletnich – będzie można dokonać jej za pomocą tymczasowego dowodu osobistego, paszportu lub w obecności opiekuna prawnego.

W przypadku firm wymagana jest:

  • nazwa
  • numer identyfikacyjny REGON lub NIP. Można również podać numer w Krajowym Rejestrze Sądowym, ewidencji działalności gospodarczej bądź w innym właściwym rejestrze.
Dane te podawane są przy zawieraniu umowy w formie pisemnej lub elektronicznej. Mogą być podane również w inny sposób określony przez dostawcę usług telekomunikacyjnych. Co ciekawe, weryfikacji danych osobowych dokona sprzedawca. Dopiero po zweryfikowaniu będzie możliwe korzystanie z karty. Ci, którzy na czas nie zgłoszą swoich danych do operatora – w związku z czym ten zablokuje ich numer – będą mogli go odblokować udostępniając swojemu operatorowi wspomniane wcześniej dane. *Artykuł powstał na podstawie ustawy z dnia 10 czerwca 2016 o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 904.) oraz o Prawie telekomunikacyjnym (Dz. U. z 2014 r. poz. 243, z późn. zm.).

K.P. [/signinlocker]

Komentarze