Jak spłacić prywatne długi?

Jak spłacić prywatne długi? „Mam długi u znajomych i straszą mnie sądem. Jak mam im powiedzieć, że zarabiam za mało żeby oddać tyle, ile żądają?” – jest to często spotykany problem. Ludzie zadłużają się u znajomych, najczęściej z powodu odmowy banku na udzielenie kredytu. Koniec przyjaźni i wielki problem pojawia się w momencie, gdy nie oddają pieniędzy. Czy prywatne zobowiązania jest łatwiej spłacić niż bankowe?

Prywatnie nie zawsze znaczy lepiej…

Ktoś by powiedział, że można przecież zwyczajnie podejść i poprosić o rozłożenie spłaty na raty. Oczywiście, jest taka możliwość. Co jednak w przypadku, gdy znajomi, którzy pożyczyli nam pieniądze nie chcą rozmawiać, ponieważ wielokrotnie opóźnialiśmy spłatę? W takich sytuacjach z pomocą przychodzą mediatorzy. Kim są? To profesjonalni negocjatorzy. Ich negocjacje wyglądają jednak inaczej niż te, których podjęlibyśmy się sami. Mediator to przede wszystkim osoba, która rozwiązuje spory – w naszym przypadku te finansowe – pomaga w określeniu interesów, dojściu do wspólnego porozumienia i rozwiązania problemu tak, aby obie strony były usatysfakcjonowane.

Wyślę windykatora!

Jeśli podpisywałeś umowę o pożyczkę i nie wywiązałeś się z jej spłaty w terminie, istnieje szansa, że znajomy skorzysta z usług firmy windykacyjnej. Czy w takiej sytuacji mediator też pomoże? Tak. Tutaj sprawa wygląda prawie identycznie jak w przypadku każdej instytucji finansowej. Negocjacje odbywać się będą z firmą windykacyjną, która w imieniu swojego klienta będzie próbowała odzyskać dług. Mediator działając w Twoim imieniu będzie próbował dojść do porozumienia oraz postara się o jak najlepsze warunki spłaty zobowiązania.

Chcesz ogłosić
upadłość
konsumencką?
SPRAWDŹ
Dobra wola i chęć spłaty to już połowa sukcesu. Warto podjąć negocjację – jeśli nie samemu, to z pomocą mediatora – ponieważ pożyczkodawcy rozwiązanie to ułatwi sprawę i nie będzie musiał ponosić dodatkowych kosztów zlecając odzyskanie długu firmom windykacyjnym. Dłużnik zaś zyska komfort oraz świadomość, że jego sprawą zajmie się specjalista, dzięki któremu nie będzie musiał obawiać się windykatorów, czy nakazów sądowych.

Między młotem, a kowadłem

Wpisując w wyszukiwarce „spłata prywatnych długów” wyskakuje bardzo długa, wręcz niekończąca się lista forów internetowych, na których rozgoryczeni pożyczkodawcy pytają jak odzyskać dług, bo znajomy zerwał wszelki kontakt i nie chce spłacić długu. Większość tych wiadomości świadczy o braku porozumienia z obu stron i oczywiście bywają różne sytuacje, często prywatne, które komplikują sprawę. Należy jednak pamiętać, że prawo obowiązuje nie tylko w przypadku zobowiązań wobec banków ale również w sytuacji długów prywatnych. Dlatego też pożyczkodawca może korzystać nie tylko z usług firm windykacyjnych ale w ostateczności zgłosić sprawę także do sądu. Swoje prawa mają też dłużnicy, dlatego by móc je skutecznie respektować przyda się mediator. Rozumiemy każdego, kto posiada problemy finansowe. Spotykamy się z tym na co dzień i wiemy, jakie rozwiązania – a w przypadku mediacji – metody negocjacji skutecznie pomogą załatwić spór oraz doprowadzić do spłaty zobowiązania. Nasi mediatorzy czekają by Ci pomóc! Sprawdź dostępną ofertę w naszym sklepie intenretowym.

K.P.

Komentarze