Na czym polega oddłużanie?

Na czym polega oddłużanie? Samo hasło „oddłużanie” niewiele mówi i sugeruje tylko, że w jakiś sposób można zlikwidować uciążliwe długi. Czym tak naprawdę są usługi oddłużeniowe? Każdy się domyśla, że oddłużanie to proces wychodzenia z długów, jednakże nie każdy wie na czym ono polega. W dzisiejszym artykule pokażemy skąd czerpać wiedzę na temat usług oddłużeniowych. Oddłużanie – osób prywatnych – to szereg usług, które mają na celu pomóc w wyjściu z tarapatów finansowych. Do usług oddłużeniowych zalicza się m.in.:
  • Restrukturyzacja (np. rozłożenie zobowiązania na mniejsze raty),
  • pomoc przy upadłości konsumenckiej,
  • negocjacje z wierzycielami,
  • pomoc przy zwiększaniu zdolności kredytowej.

Skąd czerpać wiedzę dotyczącą tych usług?

Bardzo często poruszamy na łamach naszego bloga tematykę restrukturyzacji, poprawy zdolności kredytowej czy upadłości konsumenckiej. Już niedługo cała ta wiedza, rozbudowana o profesjonalne porady specjalistów, materiały wideo i poradniki będzie dostępna w jednym miejscu, na wyciągnięcie ręki. 7 listopada br. zostanie uruchomiona zupełnie nowa platforma ze szkoleniami z tematyki restrukturyzacji, upadłości konsumenckiej oraz poprawy zdolności kredytowej. Co  można zyskać dzięki tym kursom? Przede wszystkim praktyczne porady ekspertów eMediator.pl oraz Kancelarii eMediator Legal. Na naszej platformie szkoleniowej do pobrania dostępne będą – w ramach wykupionego dostępu – poradniki w formie e-booków oraz wzory pism, dzięki którym będzie można samodzielnie zaktualizować dane w rejestrze Biura Informacji Kredytowej, złożyć reklamacje do banku i wniosek o restrukturyzację kredytu.

Do kogo są skierowane szkolenia?

Przede wszystkim dla tych osób, które posiadają wiele zobowiązań finansowych, nie radzą sobie z ich spłatą i chciałyby lepiej zarządzać swoim zadłużeniem. Oczywiście szkolenia te nie są skierowane tylko i wyłącznie do tych, którzy nie radzą sobie ze spłatą. Są one również świetnym przygotowaniem, jeśli planujesz zaciągnięcie nowego kredytu.  

K.P.

Komentarze