Alert Frankowy: Sędzia frankowicz i koniec LIBOR-u

Alert Frankowy: Sędzia frankowicz i koniec LIBOR-u W ostatnim czasie światło dzienne ujrzały ciekawe informacje. Otóż wyszło na jaw, że zadłużeni we franku sędziowie rozstrzygali dotychczas w sprawach dotyczących kredytów frankowych…

Trwa spór o sędziów

Gdy opublikowano oświadczenia majątkowe sędziów, ujawniono, że kilka spraw dotyczących kredytów frankowych prowadzili sędziowie, którzy sami posiadali tego typu kredyty. Nie złożyli wniosku o wyłączenie ze spraw dotyczących tych kredytów, co oburzyło niektóre środowiska, z obawy, że mogliby być stronniczy.

Wraz z LIBOR-em nie zniknie oprocentowanie kredytów

Wydawało się, że tak się stanie. Przypominamy, że LIBOR będzie wspierany przez brytyjski nadzór tylko do końca 2021 r. To oznacza, że do tego czasu banki mają obowiązek uczestniczenia w codziennym ustalaniu poziomu oprocentowania międzybankowych pożyczek w kilku walutach. Na podstawie pozyskanych informacji wyciąga się średnią, która jest niezbędna m.in. do wyliczania oprocentowania kredytów hipotecznych (denominowanych we frankach). Andrew Bailey, szef FCA (Financial Conduct Authority) stwierdził, że niewykluczone, że uda się stworzyć formę zastępczego LIBOR-u.

Klauzule abuzywne

Chcesz wiedzieć co konkretnie oznaczają klauzule zawarte w Twojej umowie? Zależy Ci na otrzymaniu konkretnych informacji oraz powierzeniu sprawy specjalistom? Świetnie! Nasi prawnicy zajmą się Twoją sprawą i przeanalizują umowę. Wystarczy, że zadzwonisz lub napiszesz do nas.

K.P.

Komentarze