Jak zaoszczędzić na zakupach online?

Jak zaoszczędzić na zakupach online? Jeden z cytatów finansowych mówi, że
„Dochody – wydatki = oszczędności”
Wśród wielu osób panuje przekonanie, że zakupy w internecie są drogie i nieopłacalne. Nie zawsze tak jest. Istnieje wiele sposobów by zmniejszyć wydatki, a tym samym zwiększyć oszczędności, które z czasem można przeznaczyć na spłatę zobowiązań finansowych. W jakich miejscach w sieci szukać oszczędności? Gdzie robić zakupy aby nie przepłacać?

Szukaj oszczędności tam, gdzie to tylko możliwe

Zakupy w sklepach stacjonarnych wbrew pozorom bywają droższe od tych internetowych. Wielu zgodnie i jednogłośnie odpowie, że to niemożliwe. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że wiele hipermarketów, sklepów odzieżowych, czy tych ze sprzętem RTV i AGD prowadzi sprzedaż również w internecie. Sklepy te regularnie wprowadzają coraz ciekawsze i opłacalne promocje bądź obniżki, które są dostępne jedynie online. Co więcej, produkty wielu producentów sprzętu, limitowanych edycji ubrań można nabyć jedynie online u wybranych sprzedawców – często ze sporym wyprzedzeniem i po niższej cenie niż regularna w sklepach stacjonarnych. Pomijając fakt dużych promocji, czy przedsprzedaży produktów luksusowych – wyłącznie online – w grę wchodzą jeszcze różne programy lojalnościowe, strony typu cashback, dzięki którym można zebrać dodatkowe punkty za zakupy wymienne na upominki lub gotówkę.

Darmowa dostawa

Widząc ulubioną rzecz w atrakcyjnie niskiej cenie nie zastanawiamy się i kupujemy. Niestety bywa tak, że dostawa przekracza nawet trzykrotnie cenę produktu, stąd też panuje przekonanie, że kupowanie online nie jest opłacalne. Należy jednak zwrócić uwagę, że w wielu przypadkach sprzedawcy oferują bezpłatną wysyłkę od ustalonej kwoty. Wtedy najlepiej zakupy tego typu zaplanować wcześniej i sporządzić listę potrzebnych rzeczy. Sklepy spożywcze bardzo często oferują darmową wysyłkę po przekroczeniu określonego progu kwoty za zakupy. Szukanie wszystkich promocji bywa uciążliwe, chociażby ze względu na fakt, że często się zmieniają. Czy istnieje sposób na łatwiejsze oszczędzanie na zakupach? Tak!

Zrób to Po Znajomości!

Dosłownie. Na portalu poznajomosci.pl   – są tam wszystkie promocje w jednym miejscu od żywności po sprzęt elektroniczny, kosmetyki i ubrania. Poza korzystnymi rabatami można też zarobić na kupowaniu. W jaki sposób? Proste. Portal oparty jest na zasadzie systemu Cashback – polega on na zwrocie części wydatków z operacji bezgotówkowych. By móc skorzystać z częściowego zwrotu wydanej kwoty należy być jego użytkownikiem. Użytkownicy robiący zakupy przez PoZnajomości każdy zakup mają zliczany na swoim koncie, dzięki czemu możliwe będzie otrzymanie zwrotu pieniędzy prosto na wskazane konto bankowe. Poza tym polecając portal swoim znajomym oraz zachęcanie ich do rejestracji, używając spersonalizowanego linku otrzymasz 10% kwoty od cashbacku Twoich znajomych. Im więcej osób zarejestruje się poprzez Twój link, tym większe będą zyski. Cashback to jedna z najciekawszych form oszczędzania na zakupach i w ostatnim czasie bardzo popularna. W połączeniu z innymi promocjami może przynieść ogromne korzyści oraz spore oszczędności.
K.P.

Komentarze