Oddłużenie nieruchomości. Jak to zrobić?

Oddłużenie nieruchomości. Jak to zrobić? Oddłużenie nieruchomości. Jak to zrobić? Co można zrobić w związku z oddłużaniem nieruchomości. W odpowiedzi na to pytanie posiłkujemy się również materiałem, który przygotował Marcin Kokoszka. Możecie sprawdzić poniżej: Zachęcamy również do subskrybowania kanału Marcina: ➡ SUBSKRYBUJ: http://bit.ly/SubMarcinKokoszka

Oddłużenie nieruchomości. Jak to zrobić?

Przywiązanie do nieruchomości jest często bardzo emocjonalne. Bardzo często klienci mówią:
„Cokolwiek może się dziać, byle byśmy nie stracili nieruchomości”
Z drugiej strony pracujemy dla inwestorów, którzy czasami kupują zadłużone nieruchomości i mówią:
„Dobra, my jesteśmy inwestorami, czasami zajmujemy się remontem, ale nie zajmujemy się stricte działaniami oddłużeniowymi. Naprostujcie nam tą sytuację albo oddłużcie to”

Co można zrobić, starając się pomóc jednej i drugiej grupie osób?

Po pierwsze to, od czego trzeba zacząć – trzeba sobie zapisać wszystkie najważniejsze rzeczy, które są do zrobienia w tej nieruchomości pod kątem oddłużeniowym. Zadłużenie nieruchomości to nie jest tylko kredyt. Trzeba wszystkie rzeczy wypisać, dlatego, że nie tylko jest to kwestia kredytu, czy zadłużenia w spółdzielni. Z nieruchomością może być związana np. gazownia, elektrownia, różne instytucje, które może nie są bezpośrednio nieruchomością. Możemy to traktować jako coś, nad czym warto popracować.

Dlaczego w ogóle chcemy oddłużać nieruchomość?

Przede wszystkim dlatego, żeby uzyskać jakąś korzyść majątkową, żeby mniej spłacać, jako inwestor, żeby mieć konkretną korzyść, albo żeby nie stracić tego domu, czy też mieszkania. Chcemy uregulować swoje zobowiązania, ale oczywiście na tyle małe, na ile jest to możliwe lub w odpowiednich ratach.
Pierwsza rzecz: negocjuj!
Najpierw wypisz sobie wszystkie te rzeczy. Popatrz, jakie masz możliwości negocjacyjne i przede wszystkim podejmij próbę negocjacji. Możesz to robić samemu, możesz pójść do kancelarii prawnej lub firmy oddłużeniowej. Może Ci w tym ktoś pomóc, ale sam również możesz się wyedukować w tym temacie. Zacznij negocjować z każdą z instytucji, w których jest jakieś zobowiązanie. Zastanów się, zanim jeszcze zaczniesz to robić, do czego dążysz. To jest bardzo ważny element negocjacyjny, od tego zawsze się zaczyna, żeby zobaczyć dokąd chce się dojść.
Co chcę się osiągnąć?
Mogą być różne cele. Są takie osoby, które przychodzą i mówią:
„Wiem, że to przegram. Wiem, że my tego nie wynegocjujemy, ale chcę to jak najdłużej odciągnąć w czasie”
To jest inna strategia. Są takie osoby, które przychodzą i mówią:
„Jestem w stanie spłacić”
Są to najczęściej inwestorzy. Tylko zależy im na jak najniższej kwocie, żeby jak najwięcej umorzono. Jeszcze inni chcą spłacać, byle jak najbardziej obniżyć im ratę. Będą to spłacać, byleby mogli płacić taką ratę. Jak już ktoś im wypowie jakiś kredyt, aby to przywrócili, żeby mogli płacić raty, bo nie są w stanie płacić więcej niż X. W zależności od tego na czym Wam zależy, tak trzeba skonstruować pismo, o to trzeba walczyć i do tego trzeba dążyć, żeby wynegocjować poszczególne rzeczy.

Oddłużanie nieruchomości. Co jeszcze możemy zrobić?

Szczególnie w sytuacji, kiedy ktoś ma więcej nieruchomości. Cały czas jest zabezpieczenie jakiegoś kredytu na nieruchomości, a okazuje się, że wartość tego kredytu, to już jest ułamek całej tej nieruchomości. Być może warto wtedy byłoby legalnie i w sposób cywilizowany przenieść to zabezpieczenie, ten kredyt na inną nieruchomość. Dla przykładu, jeżeli mamy kredyt na poziomie 200 tysięcy złotych zabezpieczony domem wartym półtora miliona złotych. Może warto ten kredyt przenieść na nieruchomość, która jest warta 300 tysięcy złotych. W razie gdyby coś nam po drodze nie poszło, to nie będziemy mieli licytowanego domu za półtora miliona złotych, tylko nieruchomość wartą 300 tysięcy złotych. To są rozwiązania, na które warto zwrócić uwagę już w trakcie spłacania albo podczas przygotowania się do wzięcia kredytu, żeby postawić siebie w korzystnej sytuacji.
Dlaczego to zawsze bank musi być najbardziej w tym wszystkim zabezpieczony?
Bank daje pieniądze, czy też później mieszkając gdzieś, to spółdzielnia, można powiedzieć, że ryzykuje. Kolejna rzecz: jakie mamy cele negocjacyjne, co tak naprawdę chcemy osiągnąć? No i trzecie: zacznij negocjować i dążyć do tego, zrób to, wyślij to pismo, przygotuj się, nawiąż współpracę, żeby ktoś to dla Ciebie zrobił lub Ty się wyedukuj i zrób to dobrze. Jeżeli już jest taka możliwość, żeby przenieść hipotekę na inną nieruchomość, to warto to zrobić.
Oddłużenie nieruchomości. Co jeszcze można zrobić?
Ważne jest, żeby budować cały czas swoją wiarygodność. Czy sprawdzacie BIK-u? Czym jest BIK? BIK jest pewnego rodzaju uwiarygodnieniem. Sprawdzaniem Twojej wiarygodności finansowej kredytowej. Oprócz tego, ile zarabiasz i jakie masz możliwości spłacania, to jeszcze sprawdzają w BIK-u Twoją historię spłacania, czyli budowanie Twojej wiarygodności. Natomiast możesz dodatkowo jeszcze uwiarygodnić ten kredyt, czy siebie przyprowadzając kogoś innego, czyli np. dopisać kogoś do tego kredytu, do danego zobowiązania. Jest to jeden z takich elementów, żeby np. przystąpić do kredytu razem z żoną podczas negocjacji, czy restrukturyzacji tego zobowiązania. Można zaprosić do tego jakiegoś wspólnika, powiedzieć jak wygląda sytuacja kogoś z rodziny, czy kogoś, kto nam ufa. Tak to musi wyglądać. Ktoś, kto nam nie ufa, nie byłby w stanie do tego przystąpić. My też musimy mieć konkretny plan na spłacenie tego, żeby nie zrobić komuś problemów. Natomiast takie dodatkowe poręczenie w postaci osoby fizycznej może być dodatkowym uwiarygodnieniem. Biorąc jakieś zobowiązania, to już bardziej w ramach zapobiegania czy to nieruchomości czy jakiegokolwiek innego, to wchodząc w związek małżeński, warto zastanowić się, czy być może nie byłoby warto zrobić rozdzielności majątkowej. Czy już nawet w trakcie trwania małżeństwa również można to zrobić. Co prawda ona jest założona od razu, ale jeżeli chodzi o skutki, to nie zawsze są takie, które wchodzą od razu, ale to już jest, że tak powiem, indywidualne podejście. Tutaj już by trzeba było na każdą sprawą z osobna się pochylić.

Oddłużenie nieruchomości. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! 

Nawet, jeżeli w grę nie wchodzi franczyza! Masz problemy finansowe, długi? Nie masz możliwości regulowania zaległości finansowych? Ogłoszenie upadłości zagwarantuje Ci szybkie pozbycie się wszystkich długów, uwolni od wieloletnich spłat i problemów z komornikiem. Nasi specjaliści przeanalizują Twoją sytuację. Sprawdź: https://emediator.pl/mediacje-oddluzenia-restrukturyzacje/

Komentarze