Pomoc prawna – ile to kosztuje?

Pomoc prawna – ile to kosztuje? Pomoc prawna dla firmy jest istotnie ważną kwestią wspierającą jej prawidłowe funkcjonowanie na rynku. Dzięki temu, firma może uniknąć wielu niezgodnych z prawem własnych działań oraz uchronić się przed bezprawnymi działaniami innych. Bieżące sprawy bardzo często wymagają znajomości prawa, dlatego warto zadbać o stały dostęp do doradztwa prawnego. Z jakimi kosztami się to wiąże? Decydując się na pomoc prawnika przedsiębiorca ma wybór. Przede wszystkim, gdy podczas prowadzenia działalności pojawi się jakiś problem natury prawnej, firma może jednorazowo skontaktować się z kancelarią w celu uzyskania potrzebnych informacji bądź wsparcia. Opłata za wizytę zależy od cennika danej kancelarii. Opcja ta jest o tyle prosta, że kontakt z prawnikiem podejmujemy, gdy mamy taką potrzebę i płacimy wyłącznie za czas, jaki nam poświęcił. Innym sposobem jest zatrudnienie własnego prawnika w firmie na stałe. Byłby on zawsze do dyspozycji firmy, zarówno w bieżących sprawach, jak i wyjątkowych sytuacjach. To bardzo wygodna opcja, jednak wymaga płacenia prawnikowi stałego miesięcznego wynagrodzenia, które do niskich nie należy i nawet wtedy, gdy nie zajmował się żadną konkretną sprawą. Istnieje również trzeci sposób, będący „złotym środkiem” pomiędzy wizytą w kancelarii a zatrudnieniem prawnika. Jest to wykupienie abonamentu prawnego. Na czym to polega? Wykupując abonament prawny, przedsiębiorca ma do dyspozycji kilka godzin pomocy prawnika w miesiącu przez cały rok trwania umowy. Przykładowo może wykupić Abonament Starter 3 godziny, Abonament Standard 7 godzin lub Abonament Premium 20 godzin. Oczywiście w razie konieczności wykupienia dodatkowych godzin możliwe jest ustalenie ceny za te spotkania, bądź dostosowanie planu abonamentu do potrzeb firmy np. ustalając większą liczbę godzin.

Z pewnością wykupując pomoc prawną w pakiecie wyjdzie nas to dużo taniej, niż gdybyśmy płacili jednorazowo za każdą wizytę w kancelarii według określonego z góry cennika.

Abonament na
usługi
prawne
SPRAWDŹ
W ramach takiego pakietu otrzymać można pomoc w zakresie:
  • prawa cywilnego,
  • prawa pracy,
  • ustawy o swobodzie działalności gospodarczej,
  • kodeksu spółek handlowych,
  • spraw związanych z administracją,
  • wszelką dokumentacją prawną.
Umowa daje większe poczucie bezpieczeństwa i zaufania oraz zaangażowanie we współpracę. Jednocześnie nie trzeba płacić za zatrudnienie prawnika na stałe w swojej firmie, szykować mu miejsca pracy i wypłacać pensję za cały etat. Podpisując umowę na abonament, płaci się jedynie za godziny faktycznie poświęcone sprawom firmy. Po przeanalizowaniu różnych sposobów korzystania z pomocy prawnej, przedsiębiorca może wybrać taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał. Dużą rolę odgrywają koszta, jakie się z tym wiążą, jednak w przypadku np. wykupienia abonamentu prawnego, nie są one zbyt wysokie. Warto również zdać sobie sprawę z tego, że w razie problemów z prawem, spowodowanych zaniedbaniem prawnej strony funkcjonowania firmy, koszta mogą być ogromne, także lepiej zawczasu podjąć współpracę z kancelarią.

Komentarze