Franczyza eMediator.pl! Zacznij z nami współpracę z czystym kontem!

Franczyza eMediator.pl! Zacznij z nami współpracę z czystym kontem! Franczyza eMediator.pl! Zacznij z nami współpracę z czystym kontem! Oddłużanie przedsiębiorcy. Jak to zrobić w instytucjach państwowych? Czy układ ratalny się opłaca? Jak negocjować nowe warunki spłaty zobowiązania? Czasami trzeba zwolnić w biznesie i przejrzeć pewne tematy. Przejrzeć to, z jakiego powodu czasami mamy wyzwania i problemy. Wierzę, że aby rozpocząć z nami współprace jaką jest franczyza, należy uporządkować stare sprawy. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który ma na swoim kanale na YouTube Marcin Kokoszka:

Franczyza eMediator.pl! Co franczyza ma do oddłużania przedsiębiorców?

Oddłużanie przedsiębiorców oczami Marcina Kokoszki. Oddajemy Cię teraz w jego ręce. Jako przedsiębiorca, który też miał długi, miałem ogromne problemy z płynnością finansową. Chyba trzeba to tak bardzo oficjalnie nazwać, bo miałem bardzo duże długi. Mogę o tym trochę poopowiadać. Dodatkowo jako właściciel i współwłaściciel zarówno firmy oddłużeniowej, jak i kancelarii, która wspiera właśnie w dziedzinie oddłużenia, mam dużo doświadczenia i praktyki. Do tego materiału pomogła mi się przygotować Gabriela Sienkiewicz, z którą przeprowadziłem wywiad oddłużeniowy. Dużo więcej opowiadaliśmy jednak o osobach prywatnych, ale parę rzeczy o przedsiębiorcach też tam jest. Materiał możesz zobaczyć tutaj: Wywiad z ekspertem: Gabriela Sienkiewicz. Restrukturyzacja zadłużenia. #ODDŁUŻENIA – YouTube Jeżeli tu nie znajdziecie jakiejś odpowiedzi, to serdecznie zapraszam do filmu zarówno tego pierwszego o oddłużeniu przedsiębiorców, jak i do wywiadu z Gabrielą, w którym Gabriela odpowiada na pytania, jakie są możliwości i co można zrobić. Wielu z Was jest w stałym kontakcie z Gabrielą i podejmujecie pewne kroki, żeby poprawić swoją sytuację finansową. Sam byłem w trudnej sytuacji, już z tego wyszedłem i teraz rozwijam fajnie kolejne biznesy. Jestem dla niektórych osób takim wsparciem czy inspiracją do tego, żeby podjąć kroki w swoich sprawach, żeby wychodzić z tego krok po kroku, żebyście za jakiś czas cieszyli się dużymi sukcesami i szczęściem w życiu.

Krok pierwszy

Pierwsze to są rzeczy związane z tym, jaka jest ordynacja podatkowa i gdzie już są wskazane informacje, jakie macie prawa jako przedsiębiorcy, jakie mamy prawa, co możemy z tym zrobić. Zanim jednak tam pójdziemy, to dobrze byłoby zacząć od tego, żeby wszystko sobie poukładać i wyznaczyć konkretne cele. Musicie wiedzieć, co chcecie osiągnąć.
Oddłużanie w US i ZUS
Przejdziemy od razu do tematów związanych z instytucjami państwowymi, żeby wiedzieć, co można zrobić i co chcecie osiągnąć. Można w określonych przypadkach umorzyć część, a nawet cały dług. Natomiast dużo częściej stosowany jest układ ratalny. Bardzo duża część moich klientów wychodzi  z takiego założenia, że lepiej małą łyżeczką, ale cały czas, żeby się nie zatkać i być w stanie to spłacać. Jeżeli moi klienci mają bardzo dużo do spłaty w Urzędzie Skarbowym czy w ZUS-ie, to chcą to odroczyć, albo dużo częściej chcą płacić w mniejszych ratach. Oczywiście, dla każdego idealnym rozwiązaniem byłoby umorzyć ten dług. Muszę uczciwie, szczerze powiedzieć, że to jest ciężkie do zrobienia. Musisz spełniać konkretne przesłanki, muszą zajść konkretne sytuacje, żebyście mogli dostać takie umorzenie. To jest zawsze bardzo indywidualny temat, za każdym razem trzeba to skonsultować. Patrząc na to, ile już przerobiliśmy spraw, nadal musimy się wspierać różnymi informacjami. Ciągle wspierać się różnymi kodeksami, czy konkretny przypadek podlega pod ewentualne umorzenie i mocno musimy nad tym pracować, żeby rzeczywiście do czegoś takiego doszło. Natomiast później dużo częściej wchodzi jednak układ ratalny, rozłożenie płatności na mniejsze raty. To jest coś, co pozwala nam dalej jako przedsiębiorcom funkcjonować, dalej się rozwijać, dalej działać i krok po kroku spłacać ten dług.

Dużo gorszym rozwiązaniem byłoby niespłacenie tego

Niezałatwianie tego układu ratalnego i poczekanie aż Urząd Skarbowy, czy ZUS wejdzie na nasze konto. Wtedy zabije nam płynność finansową. Dużo więcej biznesów upada przez brak płynności niż przez to, że ma słaby biznes. Bardzo dużo biznesów upadło, gdzie księgowo było na plusie, ale nie miało płynności. Urząd może bardzo szybko zająć środki na rachunku. Jeszcze tak z 7-8 lat temu Urzędy działały w taki sposób, że można było nie zapłacić nawet około 8-9 miesięcy i nic nie było. Odpisało się na jakieś pisma i nie zajmowali tych rachunków. Obecnie z tego, co obserwuję w ciągu 2-3 tygodni od niezapłaconego terminu idzie pismo. Po kolejnych kilku dniach rachunek jest zajęty, także trzeba działać szybko, sprawnie. Urzędy też się rozwijają, też działają coraz sprawniej, szybciej. Tam siedzą mądrzy ludzie, którzy ogarniają. Wiem, że w żartach czasami mówi się inaczej i może nie wszyscy w złości się ze mną zgodzą, ale trzeba przyznać, że coraz więcej osób w Urzędach po prostu ogarnia, czy to różnego rodzaju zaświadczenia, jak idziemy załatwiać, czy to jest Urząd Miasta, czy Urząd Skarbowy, czy ZUS. Tam już od dawna mają komputery, na liczydłach nikt tam nie liczy. Tam siedzą ludzie po studiach, z którymi też się można dogadać, załatwić, którzy coraz częściej rozumieją przedsiębiorców.

Restrukturyzacja

Tu chodzi o to, żeby ostatecznie była podpisana taka ugoda, żebyście byli dalej w stanie prowadzić ten biznes. Przedsiębiorcy cały czas lecą do przodu, patrzą na swój biznes. Na to, jak się dalej rozwijać. Tak samo należy na to spojrzeć, czyli wyznaczyć sobie cel, sprawdzić jakie w ogóle są możliwości, jakie muszą być przesłanki do tego, żeby rozłożyć coś na raty, jakie dokumenty potrzebujecie. Ale nie w momencie, kiedy Urząd Was do tego wezwie. Te wszystkie rzeczy są jasno wypisane. Jeżeli wejdziecie na stronę Urzędu, w którymś z artykułów są informacje, jakie są potrzebne dokumenty, więc jesteście w stanie wcześniej się tego dowiedzieć. Później jak was Urząd wzywa, przychodzą ludzie, mówią:
„Jak to jest w ogóle możliwe? Wysłałem pismo, a oni mi dali 14 dni na załatwienie zaświadczeń, na które czeka się 21 dni. Jak? To jest nienormalne!”
Fakt, to jest nienormalne. Ale wcześniej można było sobie sprawdzić i zobaczyć, że takie zaświadczenia mogą być potrzebne. To, że akurat w swoim banku na coś tyle czasu czekasz, to nie jest kwestia Urzędu, tylko banku, w którym podjąłeś decyzję, że chcesz mieć konto. Tu tak samo znowu jesteś w stanie już wcześniej przygotować się do tych rzeczy.

Zobacz wcześniej, jakie dokumenty potrzebujesz.

Nie chodzi o to, że musisz idealnie złożyć wniosek. Naprawdę ciężko jest złożyć tak wniosek, żeby w Urzędzie powiedzieli, że tu wszystko było idealnie, już nic nie trzeba dosłać. Bardzo często trzeba dosyłać pewne rzeczy i to nawet nie dlatego, że coś nie zostało złożone, ale że np. oczekują w Urzędzie dodatkowych wyjaśnień i to też należy zrozumieć. Ty siedzisz w tym biznesie i wszystko o tym wiesz. My z Tobą siedzimy, rozmawiamy, przygotowujemy te dokumenty i dużo rzeczy wiemy. W Urzędzie ktoś dostaje stertę dokumentów, z których wynika to, co jest napisane. Kilka suchych informacji na temat biznesu i zanim ktoś podejmie taką decyzję, może chcieć poprosić o dodatkowe informacje. To też nie jest tak, że ta osoba nie powinna o to pytać. Jako osoba, która normalnie, legalnie prowadzi biznes w Polsce, nie chcielibyście, żeby urzędnicy wszystkim na wszystko pozwalali. Zaraz mielibyśmy konkurencję, która nie płaci podatków. Przecież zyskuje przewagę konkurencyjną rzędu kilkadziesiąt procent i może robić tańsze usługi, bo nie płaci podatków, bo np. nie płaci ZUS-u.

To nie jest w interesie Twoim czy moim, żeby Urząd każdemu zgadzał się na wszystko.

Raczej chodzi o to, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście to był jakiś wypadek przy pracy, czy to są jakieś przesłanki, czy to być może jest śmierć takiego przedsiębiorcy, żeby dzieci tego nie dostały w spadku, żeby komuś tak naprawdę nie zrobić dodatkowej krzywdy. To za każdym razem jest indywidualne podejście do tego tematu. Natomiast rzeczywiście, jeżeli chodzi o przedsiębiorców, można negocjować praktycznie wszystko. Oczywiście z różnym skutkiem i efektem, nie zawsze wszystko da się umorzyć, ale walczyć o to również można. Można rozłożyć to na raty, można zrobić odroczony termin płatności w instytucjach państwowych, jak i – teraz może już przejdziemy do tematów stricte pomiędzy przedsiębiorcami, pomiędzy przedsiębiorcą a pracownikiem.

Wszędzie tam można negocjować.

Jeżeli macie gdzieś zaległość, należy do tego usiąść i zastanowić się, jak chciałbyś to spłacić, albo co chciałbyś z tym zrobić. Czy jesteś w stanie to spłacić, jeżeli dostaniesz odroczony termin płatności. Czy jeżeli ktoś Ci to rozłoży na raty. Podobny mechanizm, jak w sytuacjach, o których mówiłem wcześniej – zaczynamy od tego, żeby wyznaczyć sobie cel. Tutaj znowu trzeba bardzo rozsądnie do tego podejść, policzyć to i zobaczyć, jakie mogą być konsekwencje. Nie poddawać się mimo, że za pierwszym razem dostaniemy odpowiedź, że się nie da.
Niedawno załatwialiśmy taką sprawę.
Były telefony z naszej strony, reprezentowaliśmy klienta. Akurat tam była flota samochodów przy leasingu. Było bardzo blisko wypowiedzenia, dosłownie to już szło nawet nie na dni, a na godziny. Pierwsza odpowiedź była taka, że w ogóle nie ma możliwości, że tam już szanse były dawane. Krok po kroku. Był telefon do innej osoby, była prośba o przełączenie do kolejnej osoby. Była wysłana odpowiednia dokumentacja, rozmowa, pytanie i na koniec dnia mieliśmy do podpisania ugodę. Nie została wypowiedziana praktycznie połowa floty samochodów u przedsiębiorcy, który po prostu bez tego nie byłby w stanie dalej funkcjonować. Przecież to jest narzędzie pracy. Jeżeli ktoś ma firmę transportową i ktoś mu wypowiada samochody, on je musi oddać, to z czego ma spłacić resztę. Trzeba mieć do tego możliwość dogadania się. Oczywiście, możecie powiedzieć: jak mi nie da ugody, to mu nic nie zapłacę. Ale myślę, że to nie jest dobra droga i to nie jest rozwiązanie tej sytuacji. To nie jest polubowne działanie. Namawiam, żeby jednak podejmować polubowne kroki, żeby podpisywać ugody i się z nich wywiązywać. Należy popatrzeć dużo bardziej na to, co nam mówią dokumenty, co nam mówi prawo, jakie mamy możliwości. Nie poddawać się, wyznaczyć cele i krok po kroku się do tego przygotować. Ale też bardzo duża ilość prawa, dokumentów i tego, co też często Wam się należy.

Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! 

Nawet, jeżeli w grę nie wchodzi franczyza! Masz problemy finansowe, długi? Nie masz możliwości regulowania zaległości finansowych? Ogłoszenie upadłości zagwarantuje Ci szybkie pozbycie się wszystkich długów, uwolni od wieloletnich spłat i problemów z komornikiem. Nasi specjaliści przeanalizują Twoją sytuację. Sprawdź: https://emediator.pl/mediacje-oddluzenia-restrukturyzacje/

Franczyza eMediator.pl! Zacznij z czystą kartą!

Uporządkowałeś swoje zobowiązania i jesteś zainteresowany franczyzą? Sprawdź, co mamy Ci do zaoferowania: https://emediator.pl/wspolpraca/ Zobacz, ile z nami możesz zyskać, jako franczyza eMediator.pl! Podejmij współpracę na korzystnych warunkach! Franczyza eMediator.pl! Oczekujemy od Ciebie pasji, przedsiębiorczości, ciekawości i otwartości na ludzi. Przewidujemy dwa modele współpracy – możesz otworzyć oddział lub działać w terenie! Pełna dowolność. Dajemy Ci wyłączność w danym obszarze – jako jedyny będziesz działał w obrębie swojego miasta i otrzymywał od nas kontakty z tej okolicy. Zrób pierwszy krok! Franczyza eMediator.pl to Twoja szansa na biznes w niepewnych czasach!

Komentarze