Jak spłacić kredyt?

Jak spłacić kredyt? Zdarza się, że jesteśmy narażani na nieprzewidziane i trudne sytuacje finansowe, co może skutkować utratą płynności finansowej oraz brakiem możliwości regularnej spłaty zobowiązań. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Przyczynami braku płynności finansowej może być utrata pracy, zdrowia, czy zbyt duża ilość posiadanych kredytów i chwilówek. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście poinformowanie wierzycieli o powstałym problemie. Uciekanie lub ukrywanie swojej trudnej sytuacji w niczym nie pomoże, a z czasem pogorszy stan rzeczy. Dlatego też, gdy jeszcze jest szansa – działaj.

Zmiana warunków spłaty

Pierwszym rozwiązaniem, które od razu przychodzi do głowy, to restrukturyzacja, czyli zmiana warunków spłaty zobowiązania. Warto jej dokonać w taki sposób, aby dać sobie czas na poprawę sytuacji finansowej, jednocześnie nie zalegając z płatnościami. Kredyt można zrestrukturyzować na kilka sposobów, np. poprzez: – Obniżenie wysokości raty Jest to dobre rozwiązanie, gdy rata zobowiązania jest zbyt wysoka w stosunku do możliwości finansowych. Obniżenie raty wpłynie na wydłużenie okresu spłaty kredytu, ale uchroni przed wypowiedzeniem umowy przez wierzyciela. – Odnowienie umowy Nazywane też jej przywróceniem. Warto skorzystać z tego rozwiązania w sytuacji, gdy wierzyciel wypowie umowę, co może skutkować brakiem zajęć komorniczych.

– Wakacje kredytowe Są chwilową przerwą w spłacie zadłużenia. Dobre rozwiązanie, gdy tymczasowo nie stać nas na spłatę zobowiązania. Dzięki temu można zyskać cenny czas na pozyskanie dodatkowych środków na spłatę kredytu. – Umorzenie odsetek Częściowe lub całkowite. Warte uwagi rozwiązanie przy opóźnieniach w spłacie. Może skutkować zaniechaniem naliczania karnych odsetek lub ich umorzeniem. – Wstrzymanie egzekucji komorniczej Bądź też zmniejszenie jej uciążliwości. Warto rozważyć tą opcję jeśli jednocześnie wnioskujemy o spłatę w ratach. Ważne, aby proponowana kwota raty była większa o co najmniej 5 proc. od kwoty ściąganej przez komornika. Pamiętaj. Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy i kogoś, kto w Twoim imieniu zająłby się całą sprawą – skorzystaj z usług profesjonalnych negocjatorów, jakimi są mediatorzy. Wynegocjują dla Ciebie lepsze warunki spłaty zobowiązania!

To tylko niektóre z możliwych rozwiązań. Znajdziesz ich znacznie więcej zapisując się do naszych kursów oddłużeniowych pod adresem kurs.emediator.pl!

K.P.

Komentarze